Text Size

Class Notes

Submit your Class Note

Browse events by School, Decade, OR Note Type:

Ted Dezvane ME'92
Rosemary Okun A'53
Johana Londoño A'04
Ann Hosfeld A'62
Frederick Nowak EE'62
Menasche Nass PHY'70
Verne Dawson A'80 & Bill Lynch A'82
Achille Pelizzari A'47
Bill Morrison A'89
Kim Holleman A'95
Tim de Christopher A'82
Elliot Axelband EE'58
Maurice Cox AR'83 and Lance Brown R'65
Willie Stewart A'16
Judith Seigel A’54
Jerome L. Sackman CE’51
Christopher Engstrom A’93
Julian Spector EE’49
Sanford Hoffman A'67
Vincent Moore ME’36
Freeman Craw A'39
Nina Tandon EE'01
Carole Kofod-Bonicelli A'61
Alan Singer A'72
Robert Gretczko A’65
Donald Hogan ChE'68
Gregory Sacatos A'69
Mitchell Levy ChE'70
Scott Lerman A'81
Marilyn Ruth Ries A’58
Arthur Corwin A'54
Will Cotton A'87
Grace Stevens EE’69
Charles Arcadipane EE'73
Phillip Eng CE’83
Christina Ho ChE’02
Robert Bassemir ChE'49
Lusita Keely Lief A'47
Howard Zweig AR’78
Marie Wieck BSE'82
Desmond Flynn BSE'01
Paul A. Tapogna AR'93
Antonia Zaferiou ME’10
Kenneth Gister EE'81/MEE'82
Clare Romano A'43
Ernest Nussbaum CE’50
Conrad Swartz ChE'66
Adrienne Campbell A’51
James Boulgarides CE'53
Don Bolognese A'54
Franklin Bayer ChE'66
Jennifer Sze AR'05
Javaka Steptoe A'95
Edith Hillinger A'64
Audrey Flack A'51
Marisa Lago PHY'77
Linn Meyers A'90
Rubin Rabinowitz E'42
Vivian Berman A'49
Eli Mayerfeld BSE'91
Philip Singer CE'63
Leo Brancato EE'50
Barbara Asta Pannequin A'65
Albert Roberts EE'50
James N. Kienitz Wilkins A'07
Jules Saslow ChE'60
Gina Pollara AR'91 and John Schettino A'82
Marilyn Henrion A'52
Daniel Kowler ChE'65
Anamaria Bonilla CE’96
Wangechi Mutu A'97
Jennifer Lee AR'97
Jean Foos A'75
Shirley Jaffe A'45
Jennifer Fenton Weishaupt ChE ‘95
Jay Maisel A’52
Ivy Dachman A’72
Paul Villinski A'84
Kim Holleman A'95
José Augustín Fumero A’48
Rose Daitsman ChE’46
Carl ‘Joseph’ Burchfield A’68
Lucian V. Del Priore PHY'74
Mary Briggs Leff A'44
Robert DeScenza CE'78
Joshua Pines EE'78
Barbara Kucynski Baio A'58
John Schettino A'82
Francis Y. Chin CE'71
James Liubicich ChE'83
Willard Warren EE'50
Paul Wiita PHY'72
TRUE A'96
John Bittner ME'66
Grace Stevens EE'69
Lester Macklin ME'68
Richard Kalletta ME'71
Peter Chomowicz AR'89
Robert Moorhead CE’70
Josephine Halvorson A’03
Kara Lentz CE'99
Judith Allen A’44
Elizabeth Diller AR'79
Thomas La Porta EE'86, MEE'87
Agatino Panasci A'49
Jennifer Kim AR'14
Barbara Asch A'57
Edward Nilsson AR'70
Louis Theodore ChE'55